Як має бути складено заяву на звільнення при скороченні (см)?

……….заяви на звільнення при скороченні штату, але при переведенні на роботу відразу ж, в іншу організацію тієї ж галузі

Відповідей: 6
  1. Penzionerochka [32.2 K]:

    Ніяких заяв при скороченні штатів не пишеться. Ви нікого не просіть вас звільнити, адже вашого бажання на це немає, навпаки, це вас адміністрація повідомляє, що трудовий договір з вами розривається у зв’язку зі скороченням вашої посади.Так що нічого не пишіть, інакше не отримаєте ніяких допомог. Я так думаю, що це ваше хитромудрий керівництво швидше за все вирішило з метою невиплати податків і внесків збанкрутувати одну ОООшку, на її руїнах створити другу, а щоб народу не платити ніяких посібників з ліквідації підприємства, придумали хитрий з їх точки зору хід — перевести всіх з однієї контори в іншу на підставі заяв. Моя порада — спочатку напишіть заяву на прийом в іншу контору, а як підпишуть, тільки тоді пишіть на звільнення з першою, інакше ризикуєте залишитися при своїх інтересах. Такі керівники — хлопці дуже ненадійні, їм на слово вірити не можна,

  2. що Відповідає [97.7 K]:

    Якщо Вами була досягнута принципова угода про переведення в іншу організацію, то і переводитеся звичайним порядком, а потім Вашу посаду безболісно скоротять, так як вона вже не вакантна.

    Якщо ж Ви хочете мати всі пільги, пов’язані із скороченням штатів, то дочекайтеся наказу про скорочення (без будь-яких заяв), а потім зробіть на нове місце роботи в звичайному порядку, тобто не перекладом.

    Вибирайте який з варіантів Вам більш прийнятний.

    Інших варіантів у цій ситуації бути не може.

  3. Росомаха [28.6 K]:

    А в кадрах як би немає зразка?

    Так і писати. Прошу звільнити мене з сокращаемой посади у зв’язку з оргштатными заходами достроково … числа.

    Ну і далі з чим згоден і не згоден. Керівник ставить підпис з приміткою чого заслужив і чого не заслужив. Всі.

    Якщо організація та ж, то повинні запропонувати вакантну посаду у зв’язку з переведенням на нове місце посада така-то.

  4. rubusiness [9.9 K]:

    Так і пишіть, що хочете звільнитися в зв’язку з скороченням штату. Можна додати, що трудовий договір розривається з п. 2 ч. 1 ст. 81 ТК РФ і поставити дату припинення трудових відносин.

    Не пишіть в цьому випадку звільнення за власним бажанням або за угодою сторін — інакше компенсацій ви не отримаєте.

  5. IrinaQ [14.9 K]:

    Так як ви хочете — не буває. При скороченні Заяву писати не потрібно. Оформляється Наказ на скорочення.

    Якщо ви хочете перевестися в іншу організацію — то треба писати Заяву на звільнення перекладом.

  6. Олена Цибуля [58K]:

    При звільненні за скороченням чисельності або штату працівників ніяких заяв роботодавцю не пишеться, оскільки це звільнення з ініціативи адміністрації (роботодавця). Якщо ви переводитеся на роботу в іншу організацію , то пишіть про звільнення перводом на своїй роботі, а на новому-про прийом перекладом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *