Скільки сіл залишилося на території Москви в межах МКАД)?

Відповідей: 3
  1. elenaaa [22.6 K]:

В межах МКАД залишилася тільки село Терехове (район Хорошево-Мневники, в Мневниковской заплаві р. Москви). Згідно з постановою уряду Москви, село планується під знесення. В межі Москви увійшла ще в кінці 1940-х років, але уникла зносу, так як опинилася на охоронюваної природної території, на початку 1990-х на території села збиралися будувати «Парк чудес», але будівництво так і не почалося. Зараз у селі числяться 88 будівель, 31 двір, 87 жителів. Ні каналізації, ні опалення, ні гарячого водопостачання в селі немає, питання про знесення досі обговорюється.

текст при наведенні

2. Володимир-2012 [49.1 K]:

На території Москви в межах МКАД) мені вдалося нарахувати такі села і селища:

1. Село Терехове (в Нижніх Мневниках), за поштовими адресами вона проходить, як селище. Фактично, справжня село з хатами та пічками.
    2. Село Троїце-Лыково (селище в Строгіно), включає вулиці: Одинцовская, 1-я Лыковская, 2-я Лыковская, Туркменський проїзд. Багато приватних будиночків, вид яких сильно контрастує з приєднаними впритул до села багатоповерхівками. Є Троїцька церква, Успенська церква. Туркменський проїзд своєю назвою зобов’язаний створеному там в 1924 році Туркменського будинку освіти, де навчалося 200 дітей з Туркестану.
    3. Селище Главмосстоя (в Нижніх Мневниках). У 1948-1953 рр. трест Особстрой (пізніше Главмосстрой) побудував тут 6 житлових двоповерхових каркасно-засипних будинків для будівельників, які працюють на московських будівництвах. З 1965 року селище отримав новий поштова адреса «вул. Нижні Мневники, Нові будинки».
    4. Селище Речник — садове некомерційне товариство (СНТ) в Крилатському. У 1955 році працівниками каналу ім. Москви було створено садове товариство (СП), якому виділи 30 га землі під колективні яблуневі сади з забороною капітального будівництва. В даний час там поряд з літніми будиночками побудовано капітальне житло для проживання цілий рік. Міська влада з 2010 року безуспішно намагаються знести незаконні споруди.
    5. Селище Соснівка (в Крилатському). У ньому зараз котеджне селище, таунхаус. Кодга там распологалась дача Р. К. Жукова.
    6. Село (селище) Новобутаково (Північне Тушино). У 1960 році селище виявився розрізаний будується МКАД. Московська частина досі існує, там стоять сільські будиночки, так і «некволі» дачі.
    7. Срібний бор — особливий лісовий масив в закруті Москви-ріки, де розташовані зони відпочинку та дачі високопоставлених держслужбовців та іноземних дипломатів.
    8. Селище Сокіл — перший в Москві кооперативний житловий селище, заснований в 1923 році, як втілення в життя мрії про «місто-сад». В ЖБК входили працівники наркоматів, художники, письменники, економісти, вчителі, агрономи, технічна інтелігенція і робітники. В даний час багато колишні власники продали свої ділянки, і замість маленьких будиночків там побудували величезні палаци. Знаходиться в районі метро Сокіл.

3. Володимир-2012 [49.1 K]:

Сьогодні (2012-02-19) зробив фотосесію по темі «Села і села на території Москви в межах МКАД)». Вашій увазі представляється село Троїце-Лыково, відоме як палацове село Троїцьке з XVI століття. На початку XVII століття село було маєтком князя Бориса Михайловича Ликова-Оболенського. За оборону Москви від польсько-литовської інтервенції Василь Шуйський завітав Ликову ці землі в вотчину, тобто у вічне володіння. З часом рід Лыковых зійшов на немає. У 1690 році село перейшло до палацовому відомству, було віддано дядька Петра I М. К. Наришкіну. Село в різний час належало: Е. І. Розумовської (Наришкіної), її синові графу А. К. Розумовському. При Розумовських в садибі було закладено регулярний парк. У 1804 році садиба перейшла Бутурліним, з 1876 року купецького роду Карзинкиных. У Радянський час використовувалася як санаторій. У 1922 році там жив в. І. Ленін. У сучасному Троїце-Лыкове проживав А. В. Солженіцин. У селі дві церкви: Троїцька і Успенська. Є пам’ятник воїнам села, загиблим в роки Великої вітчизняної війни (1941-1945).

текст при наведенні